Wandeling in Doha

In Doha organiseert je reisleiding een begeleide wandeling in Oud-Doha, met onder meer een fotostop aan het MIA en een bezoek aan Souq Waqif. Deze wandeling is ongeveer 4 km lang. De route is voornamelijk vlak en loopt overwegend langs makkelijk begaanbare voetgangerspaden.

  • Inschrijven is niet nodig, aan boord krijg je verdere informatie over de wandeling.
  • We kunnen niet garanderen dat de wandeling te combineren is met een MSC excursie
  • Eventueel transport naar het centrum is niet inbegrepen (vb. shuttlebus, taxi)

MSC Excursies Doha

Indien je wenst, kan je deelnemen aan een MSC-excursie met gids. MSC biedt in elke haven namelijk heel wat excursies aan die volledig door hun worden georganiseerd (inclusief transport en Engelstalige gids).

Wij hebben alvast een selectie gemaakt van de populairste uitstappen. Je kan ze hieronder terugvinden.

Belangrijke opmerking: De rederij behoudt zich het recht voor om prijzen aan te passen, waardoor de richtprijs enigszins kan afwijken van de prijs die u ziet tijdens het reserveren. De richtprijs is daarom uitsluitend ter indicatie, de prijs die u ziet wanneer u een excursie reserveert is definitief. Voor bepaalde excursies zijn ook kinderprijzen beschikbaar, die tijdens het boekingsproces zichtbaar worden.

DOH03 – Dhow cruise
Duur: 5u - Richtprijs: 108 euro p.p. 

Met deze excursie ontdek je Doha vanop het land én vanop het water. Na een panoramische busrit richting Doha Corniche en West Bay, breng je een bezoek aan de Souq Waqif, gelegen in het oude Doha. Deze souk groeide uit van een weekendmarkt waar vlees verhandeld werd naar talloze shops met producten zoals kleding, gereedschap, hardware, kruiden, parfums, zoetigheden en gedroogd fruit. Hier vind je gegarandeerd een souvenir voor het thuisfront. Daarna rijd je naar de haven van Doha voor een boottocht met de dhow. Aan boord van dit traditioneel, Arabisch houten bootje heb je een adembenemend zicht op de wolkenkrabbers van Doha terwijl je geniet van verfrissende drankjes en een heerlijke BBQ.  

Let op: Deze tour is niet geschikt voor reizigers met mobiliteitsproblemen. Kleding: comfortabele, platte schoenen en een hoed/pet. Neem ook een vestje mee voor als het op het water frisser is. Reizigers met enige vorm van voedselintolerante, dienen dit minimum twee dagen voor aanvang te melden aan de excursiebalie aan boord.

DOH09 – Woestijnsafari
Duur: 4u - Richtprijs: 95 euro p.p. 

De woestijn in het zuiden van Qatar is het decor van dit woestijnavontuur. Je maakt een spannende rit met een ervaren chauffeur, in een 4x4 door de prachtige woestijn. Eerst passeer je nog langs de olievelden en torens waar Mesaieed om bekend staat. Korte pauze bij Sealine Beach vooraleer je je midden in de woestijn waant. Geniet van de schitterende uitzichten en vergezichten over de binnenzee bij Khor Al Adaid, wat ook een natuurlijke, geografische grens vormt met Saoedi-Arabië.

Let op: Omdat de tour over ruw en hobbelig terrein gaat, is deze niet geschikt voor gasten met mobiliteitsproblemen, nek-, hart- en rugproblemen of voor zwangere vrouwen. Comfortabele kleding en schoenen zijn aangeraden. De minimum leeftijd om deel te nemen is zes jaar. Tijdens de tour maak je een stop om de bandenspanning te optimaliseren. Elke wagen heeft plaats voor maximum 5 personen.

DOH10 – Panoramisch Doha
Duur: 4u - Richtprijs: 52 euro p.p. 

Deze excursie laat je in een halve dag het beste van Doha zien. Je begint met een ontspannende busrit langs enkele van de meest prominente bezienswaardigheden van de stad. Zoals het Museum voor Islamitische Kunst, nabij de dhow-haven van de stad, de Corniche, West Bay, het Katara Cultureel Dorp en The Pearl, een kunstmatig aangelegd eiland in de vorm van een oester met een oppervlakte van 400 hectare. Je maakt ook een korte fotostop. De laatste halte is Souq Waqif, gelegen in het oude Doha. Deze souk groeide uit van een weekendmarkt waar vlees verhandeld werd tot vele shops met tal van producten: van goud en textiel tot kruiden en levende dieren. Sowieso een ervaring die al je zintuigen zal prikkelen.

Let op:  Zorg ervoor dat je kleding je knieën en schouders bedekt en draag best comfortabele schoenen en een hoed/pet.

DOH29 – Het beste van Doha
Duur: 8u – Richtprijs: 163 euro p.p.

Deze dagtour is ontworpen om je zoveel mogelijk van de hoofdstad van Qatar te laten zien, een combinatie van cultuur, tradities en de smaken van de lokale keuken. Je begint met een ontspannen rit langs de Corniche en West Bay, en arriveert vervolgens in Katara Village, een hotspot voor kunst- en architectuurliefhebbers. Je verkent het Katara Cultureel Dorp, een veelzijdig complex met onder andere een amfitheater, operahuis, bioscoop en het schitterende Katara-strand. Vervolgens stop je bij The Pearl, een kunstmatig eiland in de vorm van een oester, waar je volop de gelegenheid hebt om foto's te maken. Daarna brengt een korte busrit je naar het 3-2-1 Olympisch en Sportmuseum, een innovatief sportmuseum vol interactieve tentoonstellingen en inspirerende objecten. Om de echte sfeer van het land te proeven, bezoek je de levendige Souq Waqif in het oude stadsdeel van Doha. Ooit een weekendmarkt waar Bedoeïenen hun producten verkochten, is het nu een wirwar van winkeltjes die alles verkopen, van kleding tot valken. Na een heerlijke lunch in een lokaal restaurant, sluit je af met een bezoek aan het indrukwekkende Nationaal Museum van Qatar. Hier beleef je Qatar’s rijke geschiedenis door elf fascinerende galerijen, vol met film, muziek en zelfs geuren die het verleden, heden en de toekomst tot leven brengen. De tour eindigt met de terugkeer naar de haven.

Let op: Zorg ervoor dat je kleding je knieën en schouders bedekt en draag best comfortabele schoenen en een hoed/pet. Gasten met voedselintoleranties dienen dit minstens twee dagen van tevoren door te geven aan de excursiebalie van het schip. In geval van evenementen kan het bezoek aan het 3-2-1 Olympisch Museum vervangen worden door een bezoek aan het Museum voor Islamitische Kunst.

Thema Travel organiseert ook de reizen voor de lezers en kijkers van onderstaande partners: