Reisdocumenten
Voor deze cruise moet je in het bezit zijn van een geldige identiteitskaart. Jouw identiteitskaart moet nog 6 maanden geldig zijn, te rekenen vanaf de dag van jouw terugreis. Reizigers met de niet-Belgische nationaliteit wenden zich best tot hun consulaat of ambassade voor de meest recente informatie omtrent de juiste reisdocumenten.
De reis naar de inschepingshaven
Je kan kiezen uit verschillende opstapplaatsen in Vlaanderen. We spreken af op plaatsen die makkelijk bereikbaar zijn. De rit naar Ijmuiden (Amsterdam) duurt ongeveer 2 uur, afhankelijk van jouw opstapplaats en het verkeer.
Opstapplaatsen
- Gent: Carpoolparking Destelbergen - Dendermondesteenweg 691
- Antwerpen: Carpoolparking Autolei Wommelgem-Noord Lodezielenslaan
Rolstoel
Reizen met een elektrische rolstoel/scooter is niet mogelijk tijdens onze busreizen. Indien je een plooibare rolstoel wenst mee te nemen, gelieve dit duidelijk vooraf te communiceren aan onze reservatiedienst.
Liever met de eigen wagen?
Indien je dat wenst, kan je ook zelf met de eigen wagen naar Ijmuiden (Amsterdam) rijden. HIervoor kan je contact opnemen met de reservatiedienst.
%20R.jpg)
Tijdsverschil
Er is geen tijdsverschil tussen België en de verschillende aanlegplaatsen.
Geldzaken
In Noorwegen wordt betaald met de Noorse Kronen. Maar vaak kan je daar ook betalen met euro's. Dat geldt zeker voor de steden die je bezoekt. Credit cards worden in bijna alle winkels, cafés en restaurants aanvaard. Jouw betaalkaart kan je heel eenvoudig openstellen voor wereldwijd gebruik door even telefonisch contact op te nemen met jouw bank. Het volstaat dus om een beperkte hoeveelheid cash in euro en een credit card mee te nemen. Beschik je niet over een credit card, dan kan je overwegen om aan boord euro's om te wisselen in de plaatselijke valuta.
Fooien
Om aan boord een eerlijke verdeling van de fooien te kunnen garanderen, zal Costa Cruises automatisch een dagelijkse servicebijdrage aan de cruiserekening toevoegen. De servicebijdrage is bedoeld om de gasten te garanderen dat de diensten van Costa Cruises aan de hoogste kwaliteitsstandaarden voldoen. Costa Cruises adviseert om verder geen fooien te geven aan individuele medewerkers. De servicebijdrage tijdens de cruise bedraagt 11 euro per persoon per nacht, te voldoen aan boord op de laatste dag van de cruise via de afrekening van jouw cruise card.
Aan land kan je na een excursie altijd een kleine fooi nalaten voor de gids en/of chauffeur indien je tevreden bent.

Klimaat / Kledij
Het weer kan erg onvoorspelbaar zijn in deze regio. Daarom raden we aan om je zoveel mogelijk in laagjes te kleden. Temperaturen variëren vrijwel tussen de 18-22°C. Het hele jaar door is er kans op regen.
Gezondheid
Om deze cruise te maken is het noodzakelijk dat je volledig gevaccineerd bent tegen Covid-19. Verder zijn geen bijzondere maatregelen nodig aangezien we binnen Europa blijven.
Veiligheid
De steden die je bezoekt, zijn absoluut veilig om op eigen houtje rond te wandelen. Wees op toeristische of drukke plaatsen uiteraard wel altijd alert voor zakkenrollers.
Telefonie en Internet
In internationale wateren kan je meestal verbinding maken met een maritieme mobiele provider. De kosten om te bellen en te SMS'en met zo'n provider kunnen hoog oplopen. Check eventueel vooraf de kosten bij jouw eigen mobiele provider om verrassingen te voorkomen. Aan land kan je uiteraard gebruik maken van de aanwezige mobiele netwerken. Binnen Europa zijn de roaming tarieven afgeschaft. Je kan dus bellen, sms'en en mobiel surfen aan hetzelfde tarief als thuis. Buiten Europa zijn de kosten afhankelijk van het contract met jouw mobiele provider.
Aan land is er op vele plaatsen gratis wifi. Bijna op elk terras, in elke bar of restaurant wordt vandaag gratis wifi aangeboden. Aan boord is internet tegen betaling verkrijgbaar in de publieke ruimtes, maar ook in de kajuiten. Er zijn verschillende pakketten beschikbaar die je makkelijk aan boord kan boeken. Let op, want het internet aan boord verloopt via een satellietverbinding die gevoelig trager is dan wat je gewoon bent.
Elektriciteit
De stopcontacten aan boord zijn de standaard stopcontacten met een voltage van 230V. Je hebt dus geen reisstekker nodig.
%20R.jpg)