Dag 1: Afreis naar Passau
We vertrekken per luxe autocar naar Passau. Onderweg stopt de autocar regelmatig in een wegrestaurant zodat je het toilet kan gebruiken en even de benen kan strekken. De aankomst in Passau is voorzien in de vooravond. Na de check-in en het avondmaal kan je genieten van een vrije avond in Passau, waar het gezellig kuieren is door de kleine straatjes van de oude binnenstad. Op deze eerste dag volgt ook alvast de briefing door de je fietsbegeleider over de route van de volgende dag.

Dag 2: Fietsen naar Schlögen (ca. 48 km, vlak)
In de voormiddag heb je alle tijd in Passau. Je kan een wandeling maken in het historisch centrum, een terrasje doen, een boottochtje op de Donau maken of luisteren naar het grootste kerkorgel ter wereld in de Stephansdom. Kort na de middag vertrek je naar de beroemdste rivierbocht in de Donau, de Schlögener Schlinge. Onderweg kom je langs kleine dorpjes zoals Obernzell en Engelhartszell. Daar kan je eventueel een bezoek brengen aan het enige trappistenklooster van Oostenrijk.

Dag 3: Fietsen naar Linz (ca. 59 km, vlak)
Je fietst door het groen over de Donauradweg van de beroemde Schlögener Schlinge tot in Linz, een mooie stad aan de Donau. Aan de Schlögener Schlinge kan je ook even wandelen naar een wondermooi uitzichtspunt van waaruit je een prachtig zicht hebt op de hele omgeving. Dit plekje is zeker de moeite waard om even te stoppen voor een leuke foto. Je zal het beeld zeker en vast herkennen uit tal van toeristische brochures uit de regio, want het is één van de beroemdste plaatsen aan de Donau.
Langs Kaiserau en Eferding (met Slot Starhemberg) gaat de tocht verder naar Wilhering met zijn 'Kerkje van de 1000 Engelen' om dan vervolgens door te fietsen naar de prachtige, barokke stad Linz. Linz is de 3de grootste stad van Oostenrijk. Je vindt er niet alleen gezellige winkelstraten en de grootste kathedraal van Oostenrijk, maar in de oude binnenstad zijn ook tal van pleintjes en terrasjes. Vooral het overheerlijke ijs moet je er zeker eens uitproberen.
Dag 4: Fietstocht naar Perg (ca. 42 km, licht glooiend)
Vandaag gaat de tocht richting Enns, de oudste stad van Oostenrijk. Je kan er de stadsomwallingen uit de vroege Middeleeuwen nog bezoeken en lunchen in een traditionele herberg. Daarnaast kan je vandaag ook Mauthausen bezoeken, het grootste concentratiekamp van Oostenrijk. Hier werden in de 2de Wereldoorlog meer dan 100.000 krijgsgevangenen en Joden om het leven gebracht. Het kamp werd perfect bewaard zodat je er de barakken en gaskamers ook vandaag nog kan bezoeken.
Natuurlijk kan je zelf beslissen of je het kamp bezoekt of niet. Hou er rekening mee dat het sowieso een diepe indruk zal maken. Daarna fietsen we verder naar Perg, een gezellig stadje met kleine charmehotelletjes.
Dag 5: Fietstocht naar Maria Taferl / Pöchlarn (ca. 55 km, licht glooiend)
Vandaag fiets je naar het schilderachtige stadje Grein. Boven het stadje torent een burcht uit die toebehoorde aan een belangrijke Duitse adelijke familie, de von Saksen-Coburgs. Een naam die ongetwijfeld een belletje doet rinkelen. Daarna gaat het verder langs het riviereilandje 'Wörth' dat in het hart van de 'Vallei van de Nibelungen' ligt. Dit sprookjesachtig 'Dal der Nevelingen' is het decor van wereldberoemde legendes zoals 'Siegfried de Drakendoder' en 'De Ring der Nevelingen'. Deze laatste legende inspireerde Tolkien tot het schrijven van de verfilmde klassieker 'Lord of the Rings'.
Ook jij zal zeker genieten van de sprookjesachtige natuur in deze omgeving. Glooiende valleien, kabbelende beekjes, uitgestrekte wouden met de mooie blauwe Donau die hier breed en statig doorstroomt. Daarna gaat het verder naar het belangrijkste Oostenrijkse bedevaartsoort "Maria Taferl" waar Maria door de eeuwen heen tal van wonderen verrichtte.
Dag 6: Fietstocht naar Krems (ca. 55 km, licht glooiend)
De Donauradweg brengt je naar het toeristische dorpje 'Melk' met zijn wereldberoemde abdij die al eeuwenlang tot de grootste en rijkste ter wereld behoort. Ondermeer Maria Theresia, één van de machtigste vorstinnen ter wereld, kwam er op bezoek, maar de abdij is vooral bekend omwille van de middeleeuwse abdijbibliotheek. Hier tref je letterlijk honderdduizend boeken aan, prachtig versierd en sommigen bijna 1000 jaar oud.
Het meesterwerk van schrijver Umberto Ecco, 'In de naam van de Roos', is mee geïnspreerd op deze abdij. Dit werk werd verfilmd met Sean Connery in de hoofdrol. Na Melk gaat de tocht verder aan de rechteroever, lang de wijngaarden tot in Krems, alweer een bijzonder charmant stadje aan de oevers van de Donau.
Dag 7: Fietstocht naar Wenen (ca. 65 km, vlak)
De tocht langs de wijndomeinen van Wachau brengt je langs het vruchtbare Tullnerfeld en Stockerau. Onderweg moet je zeker even halt houden voor een glaasje 'Gruner Veltliner', de frisse plaatselijke wijn van de Wachau. De laatste fietsdag brengt je ook langs het bloemenstadje Tülln, met een gezellig marktplein waar altijd wat te beleven is. Daarna gaat het verder naar het dorpje Greifenstein, ongeveer 30 km voor het centrum van Wenen. Dit is meteen ook het eindpunt van de fietstocht. Hier laden we de eigen fietsen in onze fietstrailer en leveren we de huurfietsen weer in. Vervolgens gaan we per autocar naar Wenen. Na de check-in en het avondmaal, heb je tijd om op eigen houtje deze sfeervolle stad te verkennen.

Dag 8: Vrije dag in Wenen
Na het ontbijt geniet je van een vrije dag in Wenen. Als je er liever in groep op uittrekt, dan kan dit zeker. Er wordt namelijk een vrijblijvend groepsprogramma aangeboden in de stad. Zo kan je het stadscentrum verkennen onder begeleiding van een Nederlandstalige gids en een bezoek brengen aan het Slot Schönbrünn.
Dit wereldberoemde paleis verwierf ruime bekendheid door de Sissi films. Hier leefde immers de bekende Oostenrijkse keizerin Elisabeth (Sissi) en haar droomprins Frans Joseph. Het echte leven van Sissi was echter alles behalve een sprookje. Hierover kom je alles te weten tijdens uw bezoek. 's Avonds afspraak op een centraal punt om de terugreis aan te vatten.
Dag 9: Nachtreis naar België
Na het vertrek in Wenen kan je heerlijk onderuitzakken en ontspannen in de autocar. Dankzij de uitrusting in Royal Class (*****) geniet je van een zee aan beenruimte en kan de rugleuning van je zetel helemaal horizontaal. De aankomst in België is voorzien in de loop van de ochtend...